Три медала за девойките ни във финалите на турнира в София

0
Валерия Ватова се качи на подиума, след като получи трета по сила оценка - 16.650 точки във финала с бухалки Снимка: rgym.info

Три медала спечелиха девойките във финалите на Международния турнир по художествена гимнастика в София.

Катрин Цонева извоюва среброто във финала с лента, като за отличното си изпълнение получи оценка от 15.950 точки. Златото с 18. 750 точки стана притежание на рускинята Дария Сегаева. Тройката допълни Ксения Шщещиц (Беларус) с 15.400 точки.

Валерия Ватова се качи на подиума, след като получи трета по сила оценка - 16.650 точки във финала с бухалки. Първа и втора са Анастасия Симакова (Русия) и Дария Тачева (Беларус) съответно с 17.950 и 17.400 точки.

Ева Брезалиева също стигна до медалите - бронз във финала с топка. Талантливата ни гимнастичка получи 17.400, което бе достатъчно да се нареди сред призьорките. Шампионка стана Лала Крамаренко (Русия) с 18.450 точки, с подгласничка Дария Тачева (Беларус) с 17.750 точки.

Във финала с въже Стилияна Николова е четвърта с 15.900 точки. Първа е представителката на Беларус Дария Тачева и резултат от 16.900 точки.