"Тотнъм" едва се промъкна срещу 9 души в Пловдив

0
„Черно-белите“ отпаднаха във втория кръг на квалификациите за Лига Европа
„Черно-белите“ отпаднаха във втория кръг на квалификациите за Лига Европа Снимка: Ройтерс

Воденият от Жозе Моуриньо "Тотнъм" се наложи измъчено с 2:1 над "Локомотив" (Пд) като гост в парка "Лаута" и се класира за III квалификационен кръг на Лига Европа.

Футболистите на шестия в английската Висша лига трябваше да обръщат резултата срещу носителя на Купата на България, като стигнаха до крайния успех едва когато "черно-белите" останаха с двама души по-малко на терена, пише вестник СЕГА.

Звездният състав на "Тотнъм" владееше инициативата практически през целия мач, като можеше да поведе още в 10-ата минута, когато Стивън Бергвайн уцели напречната греда след пас на Джовани Ло Селсо. Лондончани пропуснаха още няколко чисти положения преди почивката и така резултатът се запази 0:0 чак до средата на втората част.

В 70-ата минута "Локо" сензационно откри чрез Георги Минчев, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Минути по-късно домакините имаха шанс да удвоят аванса си на 2:0, но френският вратар на "Тотнъм" Юго Лорис спаси с една ръка диагонален изстрел на Бирсент Карагерен.

Опрени до стената, играчите на Моуриньо засилиха натиска и стигнаха до повратния момент по-малко от четвърт час преди края. В 78-ата мин. при центриране от корнер стражът на пловдивчани Мартин Луков се сблъска във въздуха с противников играч, а Диниш Алмейда спря с ръка на голлинията отклонената към вратата топка. Бранителят беше изгонен с директен червен картон, а заради разправии със съдията Карагерен видя за втори път жълт картон и "Локомотив" остана с девет души.

Капитанът на "Тотнъм" Хари Кейн реализира безпощадно отсъдената дузпа, а в 85-ата мин. влезлият като резерва Танги Ндомбеле вкара втория гол в българската врата.