Тикнаха в ареста половината полицаи в Раковски
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1
Началникът на РУ - Раковски Георги Илиев и трима негови подчинени са задържаните при спецакцията в районното управление днес, научихме от bTV.
Това е на практика половината наличен състав на униформените в града.
Според първоначалната информация четиримата служители на реда са разследвани заради подозрения, че при започване на разследване срещу дадено лице те не са вършели работата си по закон, а са рекетирали съответния гражданин да плати определена сума, за да бъдат прекратени действията спрямо него.
Проверява се дали оперативна информация не е била използвана и за извършване на престъпления.
„Вътрешна сигурност” в МВР провежда акцията, директорът на ОДМВР - Пловдив е в течение, потвърди и главният секретар на МВР Младен Маринов.
По информация на bTV, разследващите са стигнали до четиримата при разследване срещу други двама полицаи – Стефан Модев и Петър Атанасов от Пловдив, които отговарят за кражбата на цигари за 300 000 лева.























"Еко Русе Груп" продължава миенето на булеварди и улици
КЗП удари голяма верига магазини заради фалшиви промоции
Румен Радев: Европа не може да победи ядрената сила Русия
ЕЦБ разреши на БНБ двоен обем евромонети
"Дунав" задържа трима шампиони за Първа лига