Термокамера ще пропуска посетителите в Екомузея
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 1

Термокамера, монтирана на таблет, посреща посетителите на Екомузея в Русе
Всички гости на обекта и служители ще бъдат измервани за температура при влизането си. Уредът извършва процедурата за около една секунда и автоматично показва резултата. Софтуерът му е настроен на български език, при което всеки може да чуе желаното: „Може да влезете!“. При установяване на температура над 37 градуса, екранът свети в червено и се получава отказ за достъп.
Към момента не е засичан посетител с подобен симптом. Установена е процедура, при която лицето с висока температура ще бъде помолено да излезе от сградата, да изчака известно време, тъй като е възможно да е повишил телесната си температура заради физически действия – бягане, бързо ходене. При повторния преглед на термокамерата ще се вземе решение дали да бъде допуснат посетителят в музея или не.
Термокамерата е монтирана с цел увеличаване на сигурността при посещение в музея. "Нейното присъствие показва нашето сериозно отношение към ситуацията на ограничения, с която всички трябва да се съобразяваме, като се пазим взаимно", уточняват от пресцентъра на Регионалния исторически музей.






















Чужденец е предизвикал катастрофата край Мартен
Бавят премахването на незаконните постройки в местността...
Военният министър не вижда заплаха в самолетите на САЩ
9-годишно българче стана световен шампион по скоростна...
Липсва финансиране за цялостен ремонт на подлеза на...