Температурата на сянка мина 40 градуса в Русе
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Въпреки горещините няма постъпили сигнали за почувствали се зле от жегата русенци
Русе отчете максимална температура от 40,6 градуса на сянка този следобед, съобщиха от Хидрометеорологичната станция в крайдунавския град.
Досега най-горещо на тази дата е било през 2007 година, когато термометрите са отчели 42,6 градуса. За сравнение, най-студено на 22 юли е било през 1983 година - едва 13,8 градуса.
Няма пострадали от жегата
"Няма постъпили сигнали за почувствали се зле от жегата русенци", съобщиха от Спешна помощ в Русе. Медицинските екипи остават в готовност за евентуални случаи, свързани с високите температури.
Спешни мерки на общината
Заради рекордните температури общинската управа в Русе обособи временен пункт в центъра на града, където минувачите могат да получат безплатна минерална вода.
Доброволци от БЧК също раздават минерална вода на нуждаещите се:

В шатрата служители от отдел "Здравни дейности" измерват кръвното налягане на нуждаещите се с цел превенция и предотвратяване на спешни медицински състояния.
Инициативата ще продължи до петък, 25 юли включително. Паралелно машини оросяват с вода площади, централната пешеходна улица и големите булеварди в града.
Ограничения за тежкия трафик
По главните пътища Русе – Варна и Русе – Велико Търново от 13:00 часа до 21:00 часа е ограничено движението на камиони над 20 тона. Според заповедта на Агенция "Пътна инфраструктура", мярката ще се прилага до петък, 25 юли включително.
"Спирането на тежкотоварния трафик цели да се минимизират рисковете от деформации на пътната настилка и да се опази животът и здравето на пътуващите", обясниха от АПИ.























