Стойка Петрова спечели купа „Странджа“ при жените, Айрин Исметов е с бронз

0

Състезателката на БК „РусеСтойка Петрова беше определена за носител на купаСтранджа” в 65-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа „Странджа“.

На финала възпитаничката на Павел Сяров се наложи убедително с 3:0 съдийски гласа над Яна Бурум от Беларус, а по-късно при гласуването единодушно беше избрана за носител на купата при жените.

Много добре се представи и другият представител на русенската школа – състезателят на БК „Локомотив“ Айрин Исметов. На финала в кат. до 64 кг. той загуби с 2:1 съдийски гласа от Самюел Максуел /Англия/, но според експерти русенецът е бил жестоко порязан от съдиите.

Както се очакваше, за носител на купаСтранджа“ беше обявен Тервел Пулев. Бронзовият ни медалист от Олимпиадата в Лондон победи с пълно съдийско единодушие Бюрак Аксин от Турция.

Пулев печели за втори и последен път път в кариерата си най-престижния трофей в българския бокс. От лятото той ще се състезава в професионалните серии на АИБА, заедно с Александър Александров.

Източник: Русе Нюз

Навън е такова време, че излизаш по тениска, срещаш някой с пуловер и се чудиш: кой от вас е идиот!?