Стойка Петрова е на крачка от медал в Световното по бокс

0
Във вторник ще се боксира срещу световната шампионка Сиана Сагатаева
Във вторник ще се боксира срещу световната шампионка Сиана Сагатаева Снимка: ТОП НОВИНИ

В Астана ,Казахстан, продължава Световното първенство по бокс за жени.

Състезателката на БК "Русе" Стойка Петрова в категория до 54 кг победи шампионката на Англия Лиса Жане с пълно единодушие на съдиите, съобщиха от клуба, цитирани от ТОП НОВИНИ.

Така тя е на победа от медал на първенството. Във вторник ще се боксира срещу световната шампионка Сиана Сагатаева.

Севда Асенова, в категория до 48 кг, загуби от представителката на Филипините с 2:1 съдийски гласа. Светлана Каменова, при 60- килограмовите, загуби от боксьорка от Пуерто Рико, но запазва шанса си за квота за Рио 2016 ако представителките на Ирландия и Азербайджан вземат медали, съобщават още от русенския клуб.

Източник: ТОП НОВИНИ

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!