Спукана газова тръба вдигна пожарната на крак в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Екипите на пожарната реагираха на три сигнала през изминалото денонощие
Дежурните екипи на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" – Русе реагираха на три сигнала през изминалото денонощие. Сред случаите са помощ при счупен живачен термометър в Русе и участие в гасене на запалени отпадъци в Сливо поле.
Сутринта екип от РСПБЗН - Русе посети адрес в града за оказване на съдействие заради счупен живачен термометър. Инцидентът е бил обработен според стандартните процедури за безопасно отстраняване на живака.
Гасене на отпадъци в Сливо поле
Между 18:42 и 19:30 часа екип от Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Сливо поле участва в гасене на запалени отпадъци в града. Огнеборците работиха заедно с екипи на общината за потушаване на инцидента.
Газова авария на улица "Радецки"
През деня дежурният инспектор на пожарната посети и сигнал за спукана при ремонтни дейности тръба за газ на улица "Генерал Радецки" в Русе. Със случая се заел авариен екип на газовата компания, а пожарникарите оказали необходимото съдействие.
Всички три сигнала са обработени успешно без пострадали лица, съобщиха от РДПБЗН – Русе.























