Собственици на атракциони са разочаровани от приходите на Пролетния панаир в Русе

4
Търговците посочват инцидента в Ямбол и дългата продължителност на събитието като причини за слабото посещение
Търговците посочват инцидента в Ямбол и дългата продължителност на събитието като причини за слабото посещение

Търговците посочват инцидента в Ямбол и дългата продължителност на събитието като причини за слабото посещение

Пролетният панаир в Русе приключи с разочароващи финансови резултати за бизнеса. Собствениците на атракциони и търговци споделят пред Русе Медиа, че очакванията им за по-добри приходи не са се оправдали, въпреки хубавото време през по-голямата част от събитието.

По думите на собствениците, един от основните фактори за отлива на посетители е бил инцидентът с атракцион в Ямбол. "Още същия ден почувствахме отлив на клиенти и въпреки хубавото време, голяма част от хората не се върнаха", споделят търговците. Те добавят, че дори намалението на цените в последните дни не е успяло да привлече повече посетители.

Критики към местните посетители

Интересно е, че част от собствениците отправят критики към русенци, като ги определят като "твърде претенциозни и разглезени". Според тях, постоянните критики в социалните мрежи допълнително ги отблъскват от провеждането на бизнес в града.

Собственик на стрелбище, който за първи път участва в панаира в Русе, споделя че на други места изкарват значително по-добри печалби. Според него основната причина е прекалено дългата продължителност на събитието.

"Трябва да се помисли за намаляване на продължителността на панаира. Основният поток от хора е предимно в първите дни след откриването. Дългият престой на едно място води до пренасищане на клиентите и затова има отлив в края", обяснява той.

Проблеми с безопасността

Освен финансовите резултати, собствениците на атракциони коментират и проблеми с безопасността. Те разказват за авария в електрозахранването през първите дни на панаира, когато деца са били блокирани във високата част на Виенското колело и други атракциони.

Ситуацията е била овладяна, но собствениците отбелязват, че подобни инциденти не допринасят за доброто впечатление на посетителите и особено за спокойствието на родителите.

След приключването на панаира в Русе, част от атракционите се отправят към Каварна, където събитието ще се проведе от 3 до 6 май (само 4 дни), а други към град Мартен за предстоящите празнични дни.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 2
    8
    Рамбо
    Пределно ясно е, че този панаир си заминава.Такава пошлост просто е излишна.На един щанд за храна видях изпечено месо, които бе обект на много мухи и попитах продавачката що не го покрият с фолио и получих свиреп поглед.На този панаир няма контрол на храната, а пък след панаира паркът не прилича на място за отдих, отделно съоръжението което сътвориха и съвсем съсипаха всичко.Върху зелените площи пък сътвориха място за песни....
  • 2
    7
    1234
    Голяма брадва като цяло и тотална ци&ания! Децата ми нямат място там при тази бясна чалгия, която звучи там, деца пушещи цигари, вейпове, макар, че са забранени.
  • 5
    6
    Гажданин
    Веднъж отидох с децата от немай-къде. Хапнахме от отвратителната храна на цени като на Хепи. Не благодаря! Догодина ще ходя още по-рядко !
  • -4
    5
    Я си
    Я си еби майката.
  • 1
    4
    Aleksandar
    Топла бира и студени кебапчета....
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицаят:

– Господине, айде моля Ви, излезте от колата!

Шофьорът:

– Не мога, брат! Пиян съм! Влез ти...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари