Слави Трифонов: ПП-ДБ са паникьосана секта, виновна за трагедията в Петрохан

0
Лидерът на ИТН обвини бивши министри и Васил Терзиев за чадър над НПО-то с шестте трупа
Лидерът на ИТН обвини бивши министри и Васил Терзиев за чадър над НПО-то с шестте трупа Снимка: БГНЕС

Лидерът на ИТН обвини бивши министри и Васил Терзиев за чадър над НПО-то с шестте трупа

Лидерът на "Има такъв народ" Слави Трифонов атакува остро коалицията ПП-ДБ, обявявайки я за политически отговорна за тежкия криминален случай край прохода "Петрохан", при който бяха открити телата на шестима души. В емоционална публикация в социалните мрежи, Трифонов нарече политическите си опоненти "секта" и ги обвини в създаване на институционален комфорт за организацията, свързана с трагедията.

"Този потресаващ случай, условно наречен „Петрохан“, и шестимата убити и самоубити явно много лошо се отразяват на едни от главните виновници - ППДБ", написа Трифонов в официалния си Facebook профил.

Според лидера на ИТН, реакцията на "Продължаваме промяната - Демократична България" наподобява действията на "изплашен и паникьосан човек". Той визира законодателните инициативи на депутата Божидар Божанов за затягане на контрола над неправителствените организации. Трифонов твърди, че това е лицемерие, тъй като именно ПП-ДБ са политическата сила с най-много свързани НПО-та.

Връзката с бивши министри

Трифонов изгражда теза за "политически чадър", връщайки се към управлението на кабинета "Петков". Той насочва обвиненията си към трима ключови бивши министри:

  • Борислав Сандов (МОСВ): Трифонов твърди, че Сандов е подписал разрешителното за дейност на въпросното НПО в защитена зона.

  • Надежда Йорданова (Правосъдие): Според публикацията, регистрацията на сдружението с подвеждащо име, имитиращо държавна агенция, е станало под нейния надзор в Агенцията по вписванията, въпреки законовите забрани.

  • Бойко Рашков (МВР): Лидерът на ИТН обвинява бившия вътрешен министър, че е закрил Районното управление в Годеч и е изтеглил "Гранична полиция", с което е осигурил "пълна липса на контрол върху петроханската секта".

Финансова и политическа обвързаност

В атаката си Трифонов намесва и настоящия кмет на София Васил Терзиев, както и Саша Безуханова, определяйки ги като "основните спонсори на зловещото петроханско НПО".

Особено остра е реакцията му срещу готвените политически ходове в условията на криза. Трифонов прогнозира, че ПП-ДБ разчитат на служебен кабинет, оглавен от Андрей Гюров.

"И сега ППДБ с нетърпение очаква президентът Йотова да назначи за служебен министър-председател бившия председател на тяхната парламентарна група Андрей Гюров", пише Трифонов, визирайки сложната политическа ситуация и ролята на президентската институция в момента. Според него целта на подобно назначение би била да се "замете всичко под килима" и да се прекратят евентуалните разследвания срещу коалицията преди предстоящите избори.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    2
    на теб
    кво ти пука, ти нали си от гордите?!?
  • 0
    1
    Чалга-изрод
    Не е зле да разберем кой бълва гадости непрекъснато от името на холограмата с мутрата на тоя на снимката. Последно пръскане на отрова при приближаващото окончателно изритване от политиката. Не че не захлебиха достатъчно, след като изпълниха всички мокри поръчки. Срамът не е за тези негодници, а за всички малоумници, които гласуваха за тях през годините.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Получих сметката за тока. Начислили са ми такса и за слънчевата светлина, лунната светлина, Божията светлина и светлината в края на тунела.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари