Шампионско представяне на русенските ездачи

0

Русенските клубове по конен спорт Истър и Екуестре обраха призовите места на провелото се на 11 септември в Русе сътезание по прескачане на препятствия - кръг от квалификациите за държавното първенство по конен спорт. В турнира взеха участие 56 коня от 10 клуба от цялата страна, а състезателите на Истър и Екуестре завоюваха 5 първи места.

От ККС Истър Елица Любенова с кобила Алекса спечели 1 - во място в категория деца до 14 г. При аматьорите Искрен Гецов с кон Комодо зае 1 - во място в паркура на височина 1.00 м, а Йонка Христова с кобила Чарлота стана първенец на височина 1.15 м. При професионалистите Ивайло Любенов, отново  с кобила Алекса спечели 1 - во място в категория 6-годишни коне - височина 1.25 м. Представителите на ККС Екуестре, Светлозар Савчев и Ирена Методиева заеха първите места съответно  с кобила Адора в категория 5-годишни коне и с кон Карол в открития паркур за начинаещи ездачи.

Специални гости на турнира бяха Пламен Нунев, народен представител от Русе, г-н Стнимир Станчев, заместник-областен управител на област Русе, г-н Огнян Жеков, председател на Европейски културен център и г-н Румен Маринов, директор на Интернешънъл Асет Банк, Русе.