Шампион 2006 не даде шанс на завърналия се в елита Дунав 2016

0
Баскетболистките от русенския тим не успяха да затруднят по-опитния си противник

Отборът на Шампион 2006 започна новия сезон в женското баскетболно първенство на България с домакинска победа над дебютанта Дунав Русе със 70:40 (21:9, 13:6, 16:12, 20:13).

Домакините имаха превъзходство в срещата от първия кръг на шампионата. Те отстъпиха в борбата под кошовете (28-44), но бяха по-ефективни при стрелбата, направиха по-малко грешки (24-44) и овладяха мача в зала „Триадица“ в София още в началните минути. В края на първата част баскетболистките на Шампион 2006 водеха с 21:9, а до почивката увеличиха още аванса си и след 20 минути резултатът бе 34:15. Последва малко по-равностойно второ полувреме, но гостите от Дунав не успяха да затруднят по-опитния си противник, като преди четвъртата част изоставаха с 27:50. Най-голямата разлика в мача бе 30 точки, информира БТА.

Елена Георгиева бе най-резултатна за домакините с 19 точки. Валентина Веселинова допринесе за успеха с 15 точки, 3 борби и 7 асистенции, а с 11 точки и 7 борби завърши Мина Василева.

Никол Николова отбеляза 12 точки, 4 борби и 2 асистенции за русенския състав.

За отбора на Шампион 2006 предстои гостуване на Монтана 2003 във втория кръг, а Дунав Русе ще посрещне Берое на 14 октомври.

Срещи от първия кръг в първенството на България по баскетбол за жени: Шампион 2006 - Дунав Русе - 70:40 (21:9, 13:6, 16:12, 20:13) от събота: Монтана 2003 - Локомотив София - 82:29 (17:6, 29:7, 22:4, 14:12) Рилски спортист - Академик Пловдив - 109:53 (38:18, 30:14, 22:10, 19:11) от петък: Берое Стара Загора - Шоутайм - 96:56 (31:8, 28:17, 24:15, 13:16)

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!