Съставиха актове срещу родители на ученици от ОУ "Христо Смирненски"
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 2

Мерката е заради непосещаване на училището, съобщиха от Община Русе в седмичният отчет
Съставени са актове за установяване на административни нарушения на родители на деца, които не посещават ОУ "Христо Смирненски" в Русе. Това става ясно от седмичния отчет на кмета Пенчо Милков и екипа му по ресора "Образование и култура".
Административните актове са част от механизма за гарантиране на задължителното училищно образование в страната. Според действащото законодателство родителите са длъжни да осигурят редовно посещение на децата си в задължителна училищна възраст.
В същия отчет се съобщава, че са обобщени информацията от организаторите с официалните протоколи на конкурси и състезания, включени в Общинската програма за закрила на деца с изявени дарби.
Стипендии за талантливи деца
Проведено е заседание на Комисията за закрила на деца с изявени дарби за разглеждане на стипендиите от 1 януари до 31 юли. Приети са касови отчети и относими справки от образователните институции в общината.
Подготовка за фестивали
Продължава подготовката на фолклорен ансамбъл "Русчуклийче" за участие на младежката формация в лятната академия на националната секция на световната фолклорна организация CIOFF – България във Фестивала на изкуствата "Лятна дъга", който ще се проведе в Китен.
В отчета се споменава още, че е проведена тържествена церемония по случай 146 години от създаването на Българските военноморски сили в Русе, както и концерт на представителния духов оркестър на ВМС.






















