Розово масло и биволски продукти превземат фермерския пазар в Русе
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0
Местни производители предлагат богат асортимент всяка събота и неделя на улица "Александровска"
Жителите и гостите на града ще имат възможност да избират сред богат асортимент от натурални български продукти по време на предстоящия фермерски пазар в Русе. Инициативата се провежда всяка събота и неделя от 08:30 до 15:00 часа на улица „Александровска“, в непосредствена близост до Професионалната гимназия по дървообработване и вътрешна архитектура.
Изобилие от местни стоки
Този уикенд посетителите ще открият на щандовете автентично българско розово масло, разнообразие от брашна, произведени от различни зеленчуци, както и натурални растителни масла. Специален акцент в предлагането са биволското мляко и традиционните млечни продукти, допълнени от прясна реколта български сливи.
Очаква се към утвърдените участници да се присъединят и нови гостуващи производители, които ще предложат продукцията си директно на клиентите, елиминирайки прекупвачите по веригата.
Подкрепа за родния производител
В стремежа си да подкрепят малкия земеделски бизнес и да популяризират качествената родна храна, организаторите от „Общински пазари - Русе“ са отправили официална покана към журналистката Галя Щърбева. Идеята е водещата на предаването „Да хванеш гората“ да посети пазара и да се запознае отблизо с труда и вдъхновяващите истории на хората, създаващи истинската храна на България. Към момента популярното телевизионно лице все още не е потвърдило официално своето присъствие на събитието.
Инициативата продължава да се развива като ключово градско пространство за директна среща между производители и потребители, утвърждавайки вкуса към качествената българска храна.

























