Реконструкцията на улица "Потсдам" ще продължи до автогара „Изток“
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 1

Община - Русе обяви инвестиционно намерение да продължи реконструкцията на отсечката по ул. „Потсдам“ до автогара „Изток“ и връзката с бул. „България“.
Целта е да се намали трафика по бул. „Липник“. Първият етап бе направен с ремонта и уширяването на ул. „Потсдам“ до кръстовището с ул. „Проф. Михаил Арнаудов“. Разработен е технически инвестиционен проект за реконструкция на ул. „Потсдам“ от кръговото кръстовище с ул. „Тулча“ до кръстовище на пътен възел бул. „България“ – бул. „Липник“.
В участъка от кръговото кръстовище с ул. „Тулча“ до ул. „Иван Ведър“ улицата ще бъде с платно за автомобилно движение с четири ленти - по две в посока, два тротоара и велосипедно трасе. Спирките на градския транспорт ще се запазят. Във връзка с инвестиционното намерение, всички които желаят, могат да изразят мнения и становища писмено в Община Русе на ул. „Олимпи Панов“ №6. или в РИОСВ Русе на бул. „Придунавски“.
Вече е обявена обществена поръчка за изпълнение на строително-монтажни работи на обект „Реконструкция на улица „Потсдам“ и свързването й с пътен възел бул. „България“ – бул. „Липник“ – Етап I: Реконструкция на ул. „Потсдам“ в участъка на кръстовището и с улица „Проф. Баларев“.
























Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Община Русе приема нова такса за смет на принципа...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...