Разкриха схема за измама с недвижими имоти в София

0
Престъпна група е използвала арбитражен съд за кражба на имоти в столицата
Престъпна група е използвала арбитражен съд за кражба на имоти в столицата Снимка: БТА / Архив

Престъпна група е използвала арбитражен съд за кражба на имоти в столицата

Екип на отдел "Икономическа полиция" при Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) разкри сложна престъпна схема за неправомерно придобиване на недвижими имоти в София. След няколкомесечно разследване, полицейските служители разкриха механизъм, чрез който криминално проявени лица използват Софийския търговски арбитражен съд за измамни цели.

Според информация от Министерство на вътрешните работи (МВР), престъпната група е представяла неистински документи пред арбитражния съд, в резултат на което нищо неподозиращи граждани са осъждани да заплатят значителни парични суми. След това срещу тях са образувани изпълнителни производства и е налагано принудително изпълнение върху тяхното движимо и недвижимо имущество.

По време на разследването е установено, че част от членовете на Софийския търговски арбитражен съд имат криминално минало. В резултат на полицейската операция, на 25 март 2025 година са задържани осем мъже, трима от които са с множество криминални прояви. След доклад на събраните материали в Софийска районна прокуратура, на един от задържаните вече е повдигнато обвинение.

Признание от високо ниво

На съвместна пресконференция, проведена днес, министърът на правосъдието Георги Георгиев изрази специална благодарност към служителите на "Икономическа полиция" при СДВР за професионално проведеното разследване. На събитието присъстваха също изпълняващият функциите районен прокурор на София Светлана Димитрова и директорът на Столичната дирекция на вътрешните работи Любомир Николов.

Случаят разкрива сериозни пропуски в контрола върху дейността на арбитражните съдилища и поставя въпроси относно необходимостта от по-строг надзор върху тези институции, за да се предотвратят подобни престъпни схеми в бъдеще.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицаят:

– Господине, айде моля Ви, излезте от колата!

Шофьорът:

– Не мога, брат! Пиян съм! Влез ти...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари