Президентът на Международния ромски съюз пристига в Русе
- Редактор: Dunavmost
- Коментари: 1

Президентът на Международния ромски съюз - IRU Дорин Чоба пристига в Русе в петък, 26 септември. Това съобщи русенецът Тодор Николов, който представлява организацията в региона.
Организацията е регистрирана през 1971 г. Председател в момента е Дорин Чоба, наследил на поста баща си Флорин Чоба. Международният ромски съюз има сериозен авторитет и членове в целия свят.
През юни Тодор Николов участва в Деветия конгрес на Международния ромски съюз /IRU/ за признание и помирение, където ромски лидери от 37 държави, сред които САЩ, Япония, Турция, Швеция, Испания, Украйна, Русия, Молдова, Беларус, Унгария, Македония и др. избираха нови членове на парламента на IRU и Световно ромско правителство. Русенецът отговаря за социалната политика и връзките с бизнеса в Северна България.
Утре, 26 септември, в Гранд хотел "Рига" Дорин Чоба и Тодор Николов ще представят за първи път в България целите на IRU.






















Студът скова Русе с минус 12,3 градуса
Тодор Тагарев оспори легитимността на Илияна Йотова като...
Тодор Тагарев оспори легитимността на Илияна Йотова като...
Доналд Тръмп покани Румен Радев в глобалния "Съвет за мир"
Румен Радев заложи имунитета си в битката за парламента