Препарати убиват пчелите у нас
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 1
Използването на някои препарати за защита от рапичен молец е причината за измирането на пчелите у нас, алармират пчелари от Русенско.
Иван Кънев - Федерация на българските пчелари: „При рапицата, слънчогледа и царевицата се използват неоникотиноидни пестициди, с които се обработват семената за посадъчния материал. С тях се борим вече четвърта година.”
Има обаче и общини в русенско, където рапицата се пръска нощно време и това не пречи на пчелите. Друг вариант, който предлагат пчеларите е използването на по-щадящи към пчелите препарати. Те обаче са по-скъпи и затова не са предпочитани от земеделците.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия