Предложенията на русенци за безопасно пресичане стигнаха до общината
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Русенци направиха класация на най-опасните места за пресичане в града.
Това са пешеходните пътеки по едни от най-натоварените улици в централната част – булевардите „Скобелев” и „Цар Освободител”. Резултатите от анкетата са изпратени до общинската администрация заедно с конкретни предложения как може да се подобри ситуацията.
Анкетата е започнала в социалните мрежи много преди на национално ниво да бъдат обявени проверки в цялата страна заради зачестилите случаи на блъснати пешеходци.
Ради Радев казва, че бул. „Скобелев” е среднай-опасните за пресичане.
Ради Радев: „Кой спира, кой не спира, особено от онази страна…”
Според Ради, хората се съобразяват, само, когато има контрол, като в случая – нашата камера, пише БНТ.
Ради Радев: „Оттатък има същата пешеходна пътека. Там като имаше полицай, всичко беше под контрол и нормално. Сега той изчезна някъде.”
Предложението на русенци е на това място да се сложи легнал полицай и осветление на пътеката. А на бул. „Цар Освободител” да се постави светофар с копче.
Мария Георгиева: „Много е опасно. Тука потока почти не може да свърши, И от тая страна идват, и завиващите, и от „П.Д.Петков”. Никога не може да се платното и да се премине. И на тая пешеходна пътека не може да се разчита… Ако не друго – поне една зебра да сложат или някой светофар – да го натиснеш при нужда.”
А междувременно Мария си изградила собствена стратегия на пресичане, особено вечер.
Мария Георгиева: „Вдигам си торбичката, ей така, за да ме видят и да мина.”
За бул. „България” русенци препоръчват поддържането на всички подлези и надлези. И също покрай пешеходните пътеки да се поставят знаци и светлоотразителни елементи.
Междувременно камерата ни видя и добър пример – пешеходната пътека пред гимназията по механотехника е преместена – само с няколко метра, които обаче дават видимост и време за реакция на шофьорите. Ако се използва, разбира се.
























Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Пенчо Милков отхвърли идеята за безплатен транспорт на...
Вежди Рашидов: По-възрастните трябва да приемат смяната на...
Домът на Куюмджиян пази блясъка на "Малката Виена"