Пловдивчани осъдиха България в Страсбург
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
Съдът в Страсбург осъди България да плати близо 1 милион лева обезщетение.
Сумата е присъдена на собствениците на къща в Стария Пловдив, съобщава Нова Телевизия.
Обезщетението идва след дело, заведено от седмина наследници на емблематичната "Синя къща", които от 20 години водят съдебна битка с държавата и общината, за да влязат във владение на национализираната преди половин век сграда.
Съдебната сага у нас завършва с решение на Върховния касационен съд, който отменя реституцията. Това, според съда в Страсбург, е нарушение на правото на собственост и на принципите на справедливия съдебен процес.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“