Пламен Николов изброи причините, поради които не приема поста на министър-председател
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Пламен Николов, който днес оттегли кандидатурата за премиер в проектокабинета на ИТН, написа обръщение в социалните мрежи
Той посочва три причини, поради които не може да е министър-председател. Ето какво се казва в текста:
Скъпи Сънародници, Съмишленици и Приятели,
Жребият е хвърлен!
Днес всички участници в политическия пасианс хвърлиха картите и заявиха на коя страна застават всъщност.
Умните и красивите, елегантните и кресливите решиха, че келепира стои над всичко. Ние, от ПП „Има такъв народ“, пък решихме, че това вече не е нашата игра. Не е, защото промяната трябва да бъде истинска, а не проста имитация или най-долно менте. Останалите показаха, че принадлежат към едно и също статукво и че разбират протеста просто като средство за осребряване на влияние.
Колкото и човек да е дипломатичен и диалогичен в името на общото благо, когато границата на съвестта бъде прекрачена, е по-добре да си пожелаем да преминем през пречистващия огън на изборите.
Ето и най-важните лични причини, поради които не мога да приема да бъда Ваш министър-председател:
- Не желая да завися от произвола на политически играчи, с които единственото, което ни свързва, е, че не искаме нови избори;
- Вече нямаме естествени съюзници в този парламент, а изкуствени „борци“ против системата;
- Нямам намерение постоянно да се лишавам от безспорни експерти в правителството, заради неаргументираните прищевки на политически псевдопартньори;
Очевидно, и този път, заветът на древните българи ще остане неизпълнен и политическите съчки няма да оформят здрав сноп, който никое предизвикателство не ще пречупи.
Нека тази политическа незрялост от последните седмици на иначе опитните ни политици, която в същността си е най-обикновена корист, послужи като обеца на ухото за всички български граждани и нека на следващите избори бъдем безкомпромисни и спечелим безапелационно, за да не се налага ПП „Има такъв народ“ да участва в безпринципни парламентарни пазарлъци.
Не на двуличието!
Да живее България!
Искрено Ваш, Пламен Николов
























Държавата губи половин милиард лева от нелегални горива
Тристранният съвет обсъжда преработения проектобюджет
Криминалисти задържаха трима наркодилъри при спецакция в...
Вълна от митинги "НЕ на омразата" ще залее страната във...
Пенсионери: С бонуса от 120 лева ще си купим разфасовано...