Пламен Константинов спечели титлата в Русия
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Българският волейболен треньор Пламен Константинов постигна забележителен успех, след като спечели титлата в едно от най-силните първенства в света – руското.
Днес Руската волейболна федерация обяви официално, че заради кризата с коронавируса отменя провеждането на плейофите и прекратява първенството, приемайки класирането от редовния сезон за крайно, съобщи БГНЕС.
По този начин тимът, воден от Гибона – Локомотив Новосибирск, става шампион на Русия за първи път в историята си. Възпитаниците на Константинов се представиха много силно в редовния сезон, като записаха 16 победи и само три поражения, оставайки зад себе си грандове като Зенит-Казан, Динамо Москва и Зенит Санкт Петербург.
“Волейболната федерация взе решение да прекрати първенството на Русия и по този начин Локомотив става шампион за първи път. За жалост, в тези обстоятелства не успяхме да приемем финалната шестица и да споделим радостта си с нашите фенове, на които благодарим”, съобщиха от клуба на официалния си сайт.
Същото решение бе взето и за първенството при жените, където с титлата триумфира отборът на Динамо Казан.























Трафопост в Луковит пламна два пъти за 24 часа
Лена Бориславова: ГЕРБ и ДПС закриват антикорупционната...
Кабинетът в оставка вдига заплатите в държавния сектор...
Мъж изхвърли плик с наркотици пред полицаи в Русе
Лена Бориславова: ГЕРБ и ДПС закриват антикорупционната...