Петър Петров настоява за спешно обезопасяване на опасен участък от път Е-79

1
Според депутата от "Възраждане" стационарна камера и колчета ще намалят катастрофите в района на Долна Вереница
Според депутата от "Възраждане" стационарна камера и колчета ще намалят катастрофите в района на Долна Вереница Снимка: БТА

Според депутата от "Възраждане" стационарна камера и колчета ще намалят катастрофите в района на Долна Вереница

Народният представител от Монтана Петър Петров от парламентарната група на "Възраждане" поиска спешни мерки за обезопасяване на опасен участък от международния път Е-79 край село Долна Вереница. Депутатът настоява за поставяне на стационарна камера за скорост на кръстовището за селото и монтиране на колчета в определени участъци по отсечката до Смоляновци.

Според Петров пътят е изключително натоварен и е необходимо поставяне на стационарна камера за контрол на скоростта. Има обаче пречка за реализацията на идеята.

"Към момента отговорът от местните институции е, че няма дотам възможност за прокарване на ток", посочи депутатът след наскоро извършения ремонт от АПИ на разклона за Долна Вереница, предаде БНР.

В участъка от Долна Вереница до Смоляновци народният представител настоява да се поставят колчета в опасните участъци и стръмните наклони, за да се предотвратят бъдещи инциденти.

Тревожна статистика

Последната катастрофа с жертва в този участък е станала на 31 август тази година, припомни Петър Петров. Той подчерта тревожните данни за пътния травматизъм в района.

"14 катастрофи до август месец тази година - с много жертви, с голям брой пострадали. Това е именно, защото пътищата не се поддържат", заяви депутатът.

С искането си за спешни мерки по обезопасяване на пътя Петров се опитва да привлече вниманието на институциите към проблема с пътната безопасност в региона и да се предотвратят бъдещи тежки инциденти.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари