Пенсионерка превърна спирка в свой дом
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Голяма купчина от вехтории стои на автобусната спирка на Централна гара в Пловдив.
На земята се търкалят дамски, мъжки и детски обувки, кецове, играчки, часовници, чанти, раници, закачалки за дрехи. В щайга са нахвърлени книги, а между тях на листче с разкривени букви е написано: "световна класика от доказали себе си автори". До своеобразния битпазар на стол седи 70-годишната Рада, нахлупила на главата си зимно бомбе, пише 24 часа.
"Вещите са от тримата ми внуци и петимата правнуци. Разпродавам ги, тъй като майка ми и брат ми починаха и оставиха дългове", обяснява пенсионерката. Тя твърди, че навремето е работела в сферата на международния туризъм и знае няколко езика, но животът й впоследствие се преобърнал. Става агресивна, когато някой я попита дали има дом. Продавачи от съседните павилиони казват, че Рада нощува на спирката.
"Получихме сигнал от фирмата концесионер на спирките в града, че въпросната жена извършва незаконна търговска дейност повече от 15 дни. Информирал съм общинския инспекторат и Второ РУ. Социалните също трябва да се намесят и да й осигурят подслон, ако е на улицата", заяви кметът на район "Централен" Георги Стаменов. Той добави, че лично е ходил на място да провери случая и е посъветвал пловдивчанката да освободи спирката от вещите си, тъй като я грози глоба. Рада обаче не го е послушала и продължава да живее там.






















Петър Янков: Февруари носи рязко застудяане, след необичайно...
Поледицата съкрати маршрутите на част от градския транспорт...
Скандал блокира парламента заради среднощните промени в...
Общините получиха пълна власт над 5.8 милиона декара...
Токът скача с близо 77% до рекордни нива за утре