Няма легионерска болест в „Слънчев бряг”
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Инспектори от Министерството на туризма, здравна инспекция в Бургас и представители на Община Несебър извършиха щателна проверка на хотел „Калофер" в комплекс "Слънчев бряг".
Проверката е заради публикации в английските медии, че английски турист в началото на юни се е заразил тук с така наречената легионерска болест.
Проверяващите констатираха, че документите и лицензите за туристическа дейност на хотела са изрядни, условията за настаняване съответстват на неговата категория, а здравните инспектори не откриха нередности в басейните, баните и кухните на заведенията на хотела. Взетите в началото на юли проби също са били отрицателни за наличието на бактерията легионела, предава БНТ.
От туристическия бранш казаха, че предявяването на различни претенции след почивката на англичани от години се е превърнало в начин за търсене и печелене на парични компенсации от различни рекламации.





















Учители готвят ефективна национална стачка
Ренета Колева стана заместник-министър на околната среда
Учители готвят ефективна национална стачка
Слави Трифонов: Господин Демерджиев, няма да спра да Ви...
Четири града влизат в битка за „Евровизия“