НИМХ: Облаци и дъжд идват през последната десетдневка на август
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Температурите ще се понижат относително
В началото на периода ще бъде слънчево, а температурите ще са близки до обичайните за средата на август. Синоптик Анастасия Кирилова от Националния институт по метеорология и хидрология публикува подробна 15-дневна прогноза, която показва променливо време с периоди на слънце и краткотрайни валежи.
Вятърът ще е от изток-североизток, до умерен, в югоизточните райони временно силен. "На 18 и 19 август над западната половина от страната въздушната маса ще се лабилизира", според прогнозата на НИМХ.
Валежи в западните райони
През уикенда ще се развива купесто-дъждовна облачност и на места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. Температурите там ще се понижат слабо, докато на изток ще се задържи слънчево време.
През следващите дни отново над цялата страна ще се установи слънчево време. Температурите ще се повишат и ще бъдат над климатичните норми за този период от август.
Края на месеца със спокойно време
Около средата и до края на третото десетдневие от месеца ще преобладава слънчево време, но през повечето дни ще има и временни увеличения на облачността. На отделни места се очакват валежи.
Температурите ще се понижат относително и ще са близки до обичайните за края на август, съобщи дежурният синоптик.э























