Николай Денков: Не разбирам защо родителите и учителите протестират

0
Ние сме дали свобода - който иска децата му да бъдат тествани и да влязат в училище, а който не иска - да бъдат извън училище
Ние сме дали свобода - който иска децата му да бъдат тествани и да влязат в училище, а който не иска - да бъдат извън училище Снимка: БГНЕС

Ние сме дали свобода - който иска децата му да бъдат тествани и да влязат в училище, а който не иска - да бъдат извън училище

Министърът на образованието проф. Николай Денков съобщи, че институциите работят максимално бързо за въвеждането на тестове за Covid в училищата. Нагласата е да се избере един вариант тестове.

По повод днешния протест в София той заяви:

"Аз не разбирам за какво има да протестират. Ние сме дали свобода - който иска децата му да бъдат тествани и да влязат в училище, а който не иска - да бъдат извън училище и да продължат да бъдат обучавани в електронна среда. Това са двата варианта. Те са отворени за избор на родителите. Нищо повече не може да се направи"

Той подчерта, че институциите работят максимално бързо за въвеждането на тестове за Covid в училищата. Нагласата е да се избере един вариант тестове.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Ох, сънувах ужасен кошмар. Тъщата води на каишка огромен крокодил. Зинала уста, големи, жълти, криви зъби!

- Моля те спри, че ми става лошо!

- Чакай! Чакай, да ти опиша и крокодила.

Нови коментари