На днешния ден Стоичков показа на света кой е

0

На този ден през 1989 година легендата на българския футбол изиграва един от най-силните си мачове.

Със сигурност най-силният, до този момент, в европейските клубни турнири все още с екипа на ЦСКА. Именно след тази среща кариерата на Камата тръгва нагоре заради желанието на Кройф да го има в състава си, припомня Факти.бг.

Двубоят е Барселона - ЦСКА (4:2) от полуфиналите на КНК. Христо бележи и двата гола за "червените". А първият от тях е със знаменития прехвърлящ удар.

В 24-ата минута Стоичков поема топката малко след центъра, напредва и когато вижда, че Субисарета е излязъл напред, с прецизен изстрел го прехвърля изящно за 1:0. Преднината на армейците обаче бързо е стопена още до почивката. Въпреки че Стоичков връща надеждите с отбелязания от дузпа свой втори гол, домакините стигат до крайното 4:2.

Източник: Факти.бг