МВнР сезира румънските власти заради обгазяването в Русе

1
В същото време посланикът ни в Букурещ Тодор Чуров се свърза със заместник-кмета на град Гюргево
В същото време посланикът ни в Букурещ Тодор Чуров се свърза със заместник-кмета на град Гюргево

Министерството на външните работи сезира румънските власти във връзка със замърсения на 24 октомври 2019 г. въздух в Русе заради горящи стърнища на румънска територия, съобщиха от пресцентъра на министерството.

МВнР изпрати писмо до румънския посланик Йон Гъля, който от своя страна е алармирал румънското Министерство на външните работи. В същото време посланикът ни в Букурещ Тодор Чуров се свърза със заместник-кмета на град Гюргево.

От там са изпратили екипи, които са установили, че стърнищата са загасени.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари