Монголски посланик обсъди бизнес възможности в Русе

0

Износът на български стоки за азиатската държава нараства с 20% през 2023 година

Възможностите за засилване на икономическото, туристическо и културно сътрудничество между България и Монголия бяха във фокуса на работна среща в Областна администрация - Русе. В разговорите участваха областният управител Драгомир Драганов, Н. Пр. Лхагвасурен Саянаа - извънреден и пълномощен посланик на Монголия в България, и почетният консул на азиатската държава в Русе хонор. проф. д-р Камен Милков.

Участниците в срещата обсъдиха конкретни инициативи за отбелязване на 75-годишнината от установяването на дипломатически отношения между двете държави, включително организирането на изложби и спортни събития в региона.

Особено внимание бе отделено на търговско-икономическите връзки между двете страни. По данни на Министерството на икономиката и индустрията, българският износ за Монголия през 2023 година достига 3 400 000 щатски долара, което представлява ръст от близо 20% спрямо 2022 година, когато е бил 2 800 000 щатски долара.

"В момента имаме близо 25 студенти в София, Стара Загора, Пловдив и Благоевград", сподели Н. Пр. Лхагвасурен Саянаа.

Важен акцент в дискусията бе поставен върху споразумението между българската компания "Ел Би Булгарикум" и монголския хранителен гигант "APU Company" от май 2023 година за производство на млечни продукти с български закваски в Монголия.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Познавам хората по ръцете. Примерно, ако държат по ледена бира в тях, добри хора са.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари