Младите ни волейболисти стартираха с победа на ЕвроВолей 2022

0
Утре българският отбор играе срещу връстниците си от Полша
Утре българският отбор играе срещу връстниците си от Полша Снимка: архив

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 18 години победи Словения с 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:15) на старта си на Европейското първенство, което се провежда н столицата на Грузия Тбилиси.

Отборът на селекционера Виктор Карагьозов започна по-силно мача, като в първия гейм поведе с 16:11, което бе най-голяма разлика, а след това затвори частта с 25:22, информира БТА.

Словенците обаче не се отказаха и изравниха резултата, като взеха втория гейм с 25:23.

Българите отново взеха предимството в третия гейм, повеждайки с 18:13 и след това задържайки преднината си до края.

В четвъртия гейм преимуществото на България бе най-очевидно, като позволихме на съперника да вземе само 15 точки.

Утре българският отбор играе срещу връстниците си от Полша. В нашата група водят отборите на Италия, Полша и България, които записаха по една победа.

Амбициите на тима ни е да завърши в Топ 6, което ще му осигури класиране на Световното първенство.