Мъж загина на място при тежка катастрофа край Враца
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Инцидентът между два камиона и два автомобила затвори международния път Е-79
Възрастен мъж загина на място, след като автомобилът му бе премазан между два тежкотоварни камиона на околовръстния път на Враца днес около обяд. Инцидентът блокира напълно движението по международния път Е-79 в района на отбивката за Новия гробищен парк, съобщи BulNews.
Хронология на сблъсъка
Произшествието е станало малко след 13:00 часа днес. В катастрофата са участвали общо четири превозни средства – два ТИР-а (с полска и турска регистрация) и два леки автомобила – "Ауди" и "Мерцедес".
Според първоначалните данни и разкази на очевидци, лекият автомобил "Ауди" е попаднал в "капан" между двата камиона. Колата е била ударена отзад от полския тир и притисната в предния камион, което е довело до смачкването ѝ до неузнаваемост.
"Пътят беше хлъзгав, не успях да спра и се врязах в колата", заяви водачът на полския камион, цитиран от bTV. Тезата му предстои да бъде проверена от експертизите на полицията.
Жертви и пострадали
При удара е загинал пътник в смачканото "Ауди" – възрастен мъж. По информация на регионалната медия, той е пътувал заедно с внука си, който е управлявал автомобила. Младият шофьор е транспортиран в болница с линейка, като състоянието му се уточнява.
Останалите участници в инцидента – водачите на камионите и пътуващите в софийския "Мерцедес", са се разминали с минимални травми и материални щети.
Блокада на трафика
Заради тежкия инцидент и разпилените части от автомобили по платното, околовръстният път на Враца е напълно затворен. Трафикът по натовареното трасе Е-79 е парализиран, като са се образували километрични колони и в двете посоки.
На място работят екипи на полицията, пожарната и Спешна помощ. Очаква се огледите и разчистването на пътя да продължат няколко часа, което ще наложи използването на обходни маршрути за транзитния трафик.
































