Мария Гроздева спечели световна купа в Китай

2
Изключителната ни състезателка по спортна стрелба постигна още един голям успех в богатата си спортна кариера

Изключителната ни състезателка по спортна стрелба и президент на Български стрелкови съюз Мария Гроздева постигна още един голям успех в богатата си спортна кариера.

Мария спечели първото място в турнира за Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет в Пекин, Китай. Състезанието бе изключително силно с участието на всички звезди на световната спортна стрелба. Мария влезе с 6-ти резултат на финала (587 т.), а първа бе германката Моника Карш с резултат 593 т. - една точка под световния рекорд на друга българка Диана Йоргова.

На финала обаче Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 т. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т., а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30 т.

С тази победа Мария Гроздева си осигури 7-мо участие на олимпийски игри, от които вече има 2 златни и три бронзови медала.

Останалите ни състезателки се класираха съответно 18-а - Антоанета Бонева с 582 т. и 44-та - Мирослава Минчева с 574 т.