Мария Габриел положи клетва за независимост

0
Церемонията се състоя в Европейския съд в Люксембург
Церемонията се състоя в Европейския съд в Люксембург Снимка: БГНЕС

Еврокомисарят от България Мария Габриел положи днес тържествена клетва за независимост, съобщиха Европейската комисия и Съдът на ЕС, цитирани от БТА.

Церемонията се състоя в Европейския съд в Люксембург. С полагането на клетва еврокомисарите се задължават да спазват договорите и Хартата за основните човешки права в ЕС, да изпълняват задълженията си при пълна независимост и в общия интерес на Общността.

Еврокомисарят обещава да не търси и приема наставления от никоя власт, да се въздържа от действия в разрез с длъжността си и да изпълнява задълженията си по врема на мандата си и след това.

Мария Габриел пое поста на еврокомисар по цифровизацията през юли. С днешното действие приключва изцяло процедурата по нейното назначаване с мандат до средата на 2019 година.

Източник: БТА
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Умната жена ще приготви нещо за ядене на мъжа си, дори когато са скарани.

Умният мъж ще си помисли дали да го яде...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари