Любомир Каримански: Сложиха край на Бюджетната комисия

0
Парламентаризмът се оказа компрометиран, коментира Кузман Илиев
Парламентаризмът се оказа компрометиран, коментира Кузман Илиев Снимка: bTV

Парламентаризмът се оказа компрометиран, коментира Кузман Илиев

“За съжаление парламентаризмът се оказа компрометиран. Приветствам политиката на Асен Василев панически да не се вдигат данъци – това е добър сигнал към българския бизнес, който е много сложно положение в момента. Когато парламентаристите обаче предложат нещо разумно в дискусия – неданъчният тормоз, проверките, неизпълнимите условия да отпаднат и те отпаднат, но след това хората в изпълнителната власт вземат решение, което налагат на парламентаристите“.

Това коментира пред bTV Кузман Илиев, председател на Съюза за стопанска инициатива.

Днес се случи нещо, което напомня за много за времето преди протестите през 2020 г. Днес отново министър-председателят си позволи да поучава депутатите, да казва къде е сбъркала бюджетната комисия, да казва какво трябва да се поправи в парламента. Откога връщаме лентата назад, че Министерският съвет да управлява парламента. Днес за мен беше сложен край на Бюджетната комисия с това каре от лидери, което направиха. 100% заличиха дейността и авторитета на Бюджетната комисия“, заяви бившият председател на Бюджетна комисия в парламента и съветник на служебния министър на финансите Любомир Каримански.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Снощи реших да съм добра и казах на мъжа ми, че искам да бъда най-добрия му приятел...

– И той к`во?

– Амии, отвори две бири и започна да ми разказва с к'ъв звяр живее...

Нови коментари