Любители на планината строят мостове на Витоша
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
10 нови моста на Витоша.
Съоръженията са изградени от горските служители и вече улесняват туристите на едни от най-посещаваните пътеки в парка.
Стоил Стоилов, Кирил Пенев и Александър Дунчев са доброволците, които са се заели с нелеката задача. В „Тази сутрин” те разказаха, че го правят, защото обичат планината.
Инициативата е за възстановяването на туристическата инфраструктура на природен парк „Витоша”. Тя тече вече няколко години, а плановете са големи.
Има още мостове за ремонтиране и пътеки за възстановяване. Това обаче изисква много ресурси и затова нещата стават бавно, обясни Александър Дунчев, който е експерт в Югозападното държавно предприятие.
Има нужда от още доброволци и затова той призова всеки, който има желание да помогне, да се свърже с горското стопанство.






















Петър Янков: Февруари носи рязко застудяане, след необичайно...
Поледицата съкрати маршрутите на част от градския транспорт...
Скандал блокира парламента заради среднощните промени в...
Общините получиха пълна власт над 5.8 милиона декара...
Токът скача с близо 77% до рекордни нива за утре