Лом отпразнува Деня на съседа с обща трапеза под открито небе
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Движението на една от улиците беше спряно, а десетки жители изнесоха маси, столове и храна
Десетки жители на Лом превърнаха улица "Митко Палаузов" в огромна трапеза под открито небе, за да отбележат традиционния Ден на съседа, съобщават от NOVA. Движението в района беше временно спряно, за да отстъпи място на маси, столове и домашно приготвена храна, а основната цел на събитието е хората да се съберат, да поговорят и да се опознаят по-добре.
Традиция от над десетилетие
Традицията за организиране на съседска обща трапеза в крайдунавския град започва още през 2013 година. Тази година инициативата е успяла да привлече близо сто души, като е обединила не само живеещите на конкретната улица, но и съседи от съседните райони.
Държава за една вечер
Организацията на празника е изцяло доброволна. Всеки от участниците допринася за събитието, като носи храна, напитки и добро настроение. Местните жители дори се шегуват, че сплотеността им е толкова силна, че за една вечер успяват да създадат своя собствена държава.
Забранените теми
Въпреки свободната комуникация и всеобщото веселие, съществува едно строго, неписано правило. По време на съседския празник две теми остават абсолютно табу и са напълно изключени от разговорите – болестите и политиката.























