Лидл незабавно спря от продажба яйцата с фипронил
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

По повод откритото количество фипронил в определени партиди яйца на българския пазар, бихме искали да ви информираме за предприетите от Лидл България мерки.
По неофициална информация и сигнал получен днес късния следобяд от един от четиримата доставчика на яйца, с които търговската верига работи, Лидл България проактивно и незабавно спря от продажба и изтегли от всичките си магазини в страната абсолютно всички количества от консорциум Агробизнес, а не само партидните номера на продуктите, посочени в официално изявление на БАБХ по-късно днес.
Освен че Лидл България вече предприе собствена проверка по случая с цел установяване на реалния риск, компанията заявява и своята готовност да окаже пълно съдействие на контролните органи по случая.
Лидл България ще възстанови заплатените суми на клиентите си за върнати яйца, произведени от този доставчик.
Компанията очаква официална информация от БАБХ и предписания за следващи действия.






















Връчиха немските езикови дипломи на випуск 2026 в „Дойче...
Асен Генов: Оставката на Борислав Сарафов отприщва ново...
Асен Генов: Оставката на Борислав Сарафов отприщва ново...
Кабинетът актуализира таксите за новите лични документи
Асен Генов: Оставката на Борислав Сарафов отприщва ново...