Лъч надежда за Ветово!
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0
Административният съд в Русе разгледа днес делото по жалба на кмета на Ветово Георги Георгиев срещу приемането на бюджета на общината за тази година.
Преди седмица, началото му бе отложено заради оспорване на легитимността на кмета на Ветово. Според председателя на Общинския съвет, кметът не е положил клетва след решение на Върховния административен съд.
Днес съдът отхвърли възражението като неоснователно, тъй като с акта на Върховния административен съд не се обявява за недействителен изборът на кмет и не е възникнало ново изборно правоотношение, чието завършващо действие да е полагането на клетва, с което даде и ход на делото.
Според кмета на Ветово Георги Георгиев в бюджета за тази година има съществени пропуски.
Административният съд прие всички доказателства по делото. Страните имат 10 дни срок за предоставяне на писмени бележки.
Делото е обявено за решение в законоустановения срок.





















Забавиха пускането на асансьорите до "Арена Русе"
Седем министри дават обяснения пред Народното събрание
Венцислав Пенгезов: Бензинът гони цена от 1,50 евро за литър
Иво Цанев: Разширяваме мрежата от "Магазини за хората"
Седем министри дават обяснения пред Народното събрание