Кръпка "избяга" от улица в Стара Загора
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 2
Улица „Генерал Столетов” в Стара Загора стана печално известна.
Ремонтирана основно преди седем години. Оттогава се слагат само кръпки. Една от тях е беглец. Поне така я наричат в социалната мрежа.
Направена е под надзора на местното Водоснабдяване и канализация, предава bTV. Дружеството обясни, че ден преди валежа успели да положат само първия слой асфалт.
„За съжаление, обаче, по средата, в неделя, заваля дъжд и отнесе долния пласт, който не беше прилепнал добре към останалата част от асфалта и към мястото, където бяха извършени изкопните работи”, обясни Енчо Енчев от дружеството.
Той е разпоредил на изпълнителя („Пътно поддържане – София”) да отстрани проблема в първия работен ден след дъжда. След валежа дупката е с нова кръпка, която засега е на мястото си.
От Община Стара Загора признават, че застраховка срещу некачествен ремонт на улиците няма. И изтъкват, че заради некачествено изпълнение на работите последните пет години не са платили на пътни фирми ремонти за около половин милион лева.





















Сметките за ток поглъщат целите ни пенсии
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Мълчанието на Румен Радев обърква избирателите
Доналд Тръмп отхвърли новия лидер на Иран
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България