Костадин Костадинов "предрече" сатиричен сценарий за оставката на Наталия Киселова

0
Вероятните последици от политическата криза коментирани с черен хумор
Вероятните последици от политическата криза коментирани с черен хумор Снимка: ПП Възраждане

Вероятните последици от политическата криза коментирани с черен хумор

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поиска оставката на председателя на Народното събрание Наталия Киселова. Това доведе до редица коментари от различни политически фигури, като един от най-интересните бе публикуван от лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов в социалната мрежа Facebook.

В своя пост Костадинов използва ирония и черен хумор, представяйки си хипотетичен сценарий, в който Киселова отказва да подаде оставка и се барикадира в кабинета си в парламента.

Според събраната информация, искането за оставката на Киселова идва след неуспеха на ГЕРБ на изборите в Пазарджик, където партията остана на шесто място. В емоционална реч, Борисов нареди на премиера Росен Желязков да "преформатира" управлението и поиска оставката на председателката на НС.

Тези събития вече доведоха до блокиране работата на парламента, като в сряда и четвъртък нямаше кворум за заседания. В същото време, премиерът Росен Желязков отмени насроченото заседание на Министерския съвет.

По информация на медиите, очаква се на 20 октомври да се състои коалиционна среща между ГЕРБ, БСП и "Има такъв народ", на която ще се обсъди възможността "ДПС-Ново начало" да стане част от управляващото мнозинство. Очаква се също така Киселова да подаде оставка, а постът да бъде зает от представител на ГЕРБ.

Президентът Румен Радев коментира ситуацията, определяйки отношението на Борисов към председателя на Народното събрание като "унизително", казвайки че фигурата на Киселова е била сведена до "плод и зеленчук".

От своя страна, Костадин Костадинов призова за незабавна оставка на правителството и провеждане на нови избори.

Сатиричният коментар на лидера на "Възраждане" представлява ироничен поглед към текущата политическа ситуация в страната и отношенията между различните фигури във властта.

"Подозирам, че ще се случи следното:

1. Ще откаже да си даде оставката.

2. Ако има гласуване за нейното сваляне, тя ще откаже да го признае.

3. След като бъде свалена, Киселова ще каже, че това не я касае, и подобно на Сарафов ще заяви, че ще продължава да изпълнява функциите на председател на парламента. Какво като са я свалили?

4. Ще сезира Конституционния съд за свалянето си и до прознасянето му няма да излезе от кабинета си. Така де, няма само Пеевски да живее в парламента?

5. За по-сигурно ще се барикадира в кабинета, ще залости вратата и ще натрупа мебели пред нея, а прозорците ще ги закове отвътре.

6. За още по-сигурно ще вземе заложници - секретарката, чистачката, ученици на посещение в парламента, готвачката от парламентарния стол и заместника си Драго Стойнев.

7. Ще поиска охраната и от НСО да и се закълне във вярност и да я брани до последно.

8. Ще каже, че е извършен преврат срещу нея и като Салвадор Алиенде ще се бори с автомат в ръка до смърт срещу превратаджиите.

9. Ще напише предсмъртно писмо, с което ще се извини, че по обективни причини няма да може да открие Фестивала на марулята в с. Карапръдлево.

10. За последно ще бъде видяна как я отвеждат в бяла риза с дълги ръкави, закопчани на гърба, в неизвестна посока, крещейки "аз съм председателя на парламента, аз съм председателя на парламента".

Дали пропуснах нещо, как мислите?"

Реакции от различни политически сили

Депутати от различни политически формации, включително "Продължаваме Промяната - Демократична България", "Морал, Единство, Чест" (МЕЧ) и "Възраждане" са изразили подкрепа за смяната на Киселова и дори за оставка на целия кабинет.

Според източници, цитирани от медиите, натиск за оставката на Киселова идва не само от ГЕРБ, но и от собствената й партия - БСП, чиито представители се опасяват, че може да загубят позициите си в правителството.

Ситуацията продължава да се развива, като все още не е ясно дали ще се стигне до разпадане на управляващата коалиция и нови предсрочни избори, или ще се търси преформатиране на кабинета.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари