Концерт и заря на празника на Две могили
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
С концерт на представителния ансамбъл на въоръжените сили на Република България, Две могили отбеляза своя празник на 12 и 13 май.
Тържеството беше кулминацията на мероприятията свързани със седмицата на Община Две могили.
Празникът започна с преподписване на договорите за сътрудничество с полския град Биелск Подласки и Кълъраш в Молдова. Става дума за период от 10 години, през който ще се работи по съвместни проекти в областта на икономиката, културата и спорта.
След това, празникът на Две могили се пренесе на летния театър. Там бяха наградени пет момичета за представянето си на световното ученическо първенство по тенис на маса в Малта. Тържеството продължи с концерт на представителния ансамбъл на въоръжените сили на Република България. Зрителите можеха да се насладят на маршова и възрожденска музика, естрада и фолклор.
Тържеството по случай празника на Две могили завърши със заря.





















Николай Попов: Това е Васко, един от джигитите, които...
"Еко Русе Груп" продължава миенето на булеварди и улици
НАТО подготвя помощ за Украйна в размер на 70 милиарда евро
Здравко Василев: По морето ще останат само банички и дюнери
Румен Христов: Бюджетът се бави много