Кирил Петков: България ще стане по-богата след влизането в Еврозоната
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 17
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" подчерта, че приемането на еврото е част от европейския път на страната
Кирил Петков, съпредседател на "Продължаваме промяната", изрази твърда увереност, че приемането на еврото ще донесе по-добро бъдеще за България. В интервю за предаването "Панорама" по БНТ вчера той заяви, че страната ще стане по-богата и по-успешна, когато се присъедини към ядрото на Европейския съюз.
"България ще стане по-богата и по-успешна, ако сме в центъра на Европа и нямаме корупция. Знаем нашия път, вярвам, че това е пътят на България да успее повече", категоричен бе Петков.
Според него приемането на единната европейска валута е от стратегическо значение за икономиката на страната. "Няма да влизаме в махленски разпри с другите политици. Дълбоко вярваме, че българите ще живеят по-добре, когато влезем в Еврозоната", подчерта Петков.
Икономическите предимства
Съпредседателят на "Продължаваме промяната" изтъкна, че близо 70% от търговията на България се осъществява със страни от Еврозоната. "Не става дума кой е богат и кой е беден, а дали икономиките се движат заедно, или не", обясни той.
Критика към политически опоненти
В интервюто Петков засегна и темата за транспортните проблеми в София, които според него са резултат от политически натиск. Той обвини определени политически фигури, че саботират работата на столичния кмет, като не предоставят необходимите средства за общинската програма и променят ръководствата на транспортните дружества.
"Това, което се случва, е политически саботаж. Не му се дават 100 милиона лева в общинската програма. Общинският съвет му смени бордовете на транспортните дружества", заяви Петков.




















