Католическата църква: Уважаваме решението за вота, няма да го коментираме
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Католиците в България държат на диалога между институциите
"Ние уважаваме решенията на компетентните органи и не е наша работа да ги коментираме или да участваме в тях. Католиците винаги са били активни граждани и се надяват на добър диалог и взаимно сътрудничество с всички институции в България", това каза говорителката на междуритуалната епископска конференция на Католическата църква в България Ива Михайлова пред журналисти определената дата за парламентарни избори - 4 април, когато е католическият Великден, информира БТА.
Тя изрази мнението, че църквата и държавата действат на два различни плана. Църквата не се бърка в делата на държавата и държавата не се бърка в делата на църквата.
По думите на Михайлова всеки католик може да изрази своята позиция, но това не е позиция на Католическата църква в България.
























Таксиметровите шофьори искат връщане на разрешението за...
Над 400 души от Русенско участват в събора на връх Бузлуджа
Моторист загуби живота си на прохода "Шипка"
Пенчо Милков отличи две ученички след стаж в Общината
Пресъхналият Дунав удари икономиката в Русе