Каритас Русе събра близо 500 лева от благотворителен базар

0
Събраните средства са за децата от център „Том Сойер”
Събраните средства са за децата от център „Том Сойер”

Приключи поредната благотворителна инициатива на Център за обществена подкрепа „Том Сойер” на Каритас Русе и Mall Rousse.

Тази година тридневната коледна акция в търговския комплекс се проведе под надслов „Заедно в подкрепа на ближния”, по повод на 25 годишнината от създаването на организацията.

По време на кампанията служители и доброволци от „Том Сойер” информираха посетителите за дейността на Каритас и продаваха благотворително сувенири, бижута и картички, изработени от деца в неравностойно положение, деца с увреждания и бездомни лица, използващи социалните услуги на организацията. Благодарение на милосърдието на хората, бяха събрани 478,30 лв., които ще бъдат използвани за нуждите на децата от център „Том Сойер”.

Каритас Русе продължава да разчита на милосърдието на своите дарители. Всеки, който иска да помогне на деца в нужда може да дари обувки, книги и играчки в Център за обществена подкрепа „Том Сойер” на адрес: Русе, ул. „Богдан войвода” 3, всеки делничен ден от 9.00 до 17.00 ч.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Полицай спира перничанин:

- Книжка имате ли?

- Имам!

- Технически преглед минала ли е колата?

- Да!

- А защо си без колан?

- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари