Какви санкции грозят салона, заснемал тайно голи клиенти

0
Глоба до 4% от оборота и затвор заплашват собствениците за заснемане на голи жени
Глоба до 4% от оборота и затвор заплашват собствениците за заснемане на голи жени Видео: NOVA

Глоба до 4% от оборота и затвор заплашват собствениците за заснемане на голи жени

Районната прокуратура в Бургас и ГДБОП започнаха мащабно разследване срещу козметичен салон в града, след като десетки видеоклипове с голи клиенти бяха публикувани в интернет без тяхно знание. Разследващите проверяват дали студиото не е действало като фабрика за порнографско съдържание, маскирана под паравана на разкрасителни процедури.

Тежки наказания по Наказателния кодекс

Според българското законодателство, заснемането на лица без тяхното съгласие чрез скрита камера е престъпление срещу личната неприкосновеност. Наказателният кодекс предвижда наказание "лишаване от свобода" до една година или пробация. Ако се докаже, че видеата са разпространявани с търговска цел или попадат в категорията на порнографските материали, санкциите могат да бъдат значително по-строги.

Административен удар и граждански искове

Освен наказателната отговорност, салонът е застрашен от рекордна глоба от Комисията за защита на личните данни (КЗЛД), която по регламента GDPR може да достигне до 4% от годишния оборот на фирмата. Пострадалите жени имат право да подадат и граждански искове за огромни обезщетения заради претърпените морални щети и публичното унижение.

„Шокът е огромен. Това е твърде лично – ние се доверяваме на този салон и очакваме конфиденциалност“ , сподели една от потърпевшите пред NOVA.

Версията на собственичката: „Бяхме хакнати“

Собственичката на салона отрича умишлено заснемане и твърди, че става дума за злонамерен пробив в системата им за видеонаблюдение. Разследването обаче ще трябва да отговори на най-важния въпрос: защо в помещенията, където клиентите са напълно голи, изобщо са били монтирани камери?

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Много обичам да ходя на събрание на етажна собственост. Винаги гласувам за увеличаване на таксите. Аз живея в къщата отсреща...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари