Какаото на Nestle не е „най-добрият старт на деня”
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Властите във Великобритания решиха – какаовата напитка на Neslte от бранда Nesquik не е „най-добрият старт на деня” за децата.
Именно с това описание от компанията рекламират продукта си във веригата хипермаркети Asda на Острова, която е собственост на Walmart, пише CNN Money, цитирани от Money.bg
От Органа по стандартите в рекламата в Англия заключиха, че рекламата на продукта е „безотговорна”, тъй като има прекалено високо съдържание на захар. От регулатора посочват още, че така се „окуражават вредните хранителни навици при децата”.
В отговор на обвинението от Nestle заявиха, че посланието е било насочено към пълнолетните хора, които пазаруват за своето семейство, а не към подрастващите.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра