Кадри от ралито

6
Маршавелов спечели "Писта Русе" в най-мощния клас "Макси"
Маршавелов спечели "Писта Русе" в най-мощния клас "Макси" Видео: btv.bg

Състезателят Константин Маршавелов с "Мицубиши Лансер Ево 10" спечели след зрелищна надпревара втория кръг от Националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут - "Писта Русе", в най-мощния клас "Макси".

Втори след него се нареди Пламен Камбуров с "Мицубиши Лансер Ево 9". Той записа и най-добра обиколка в надпреварата с време - 1:19,265, информира btv.bg.

Трети остана Румен Киров със "Субару Импреза". В клас "Спорт" победител е Искрен Веселинов с "Хонда Сивик", а в серия "Туринг" първи завърши Иван Влъчков с "Хонда Сивик". Дължината на една обиколка на "Писта Русе" е 2720 м. Трасето е със сложна конфигурация от четири леви и още толкова десни завоя, има спускане и изкачване.

Състезателите трябваше да направят по 13 обиколки във всеки клас.

Над 15 000 любители на автомобилния спорт пък гледаха състезанието на сайта на tvn.bg, се похвалиха от медията.

Източник: btv.bg