Иззеха над 50 000 незаконни електронни цигари

0

Икономическа полиция удари склад край село Яна

Служители на отдел „Икономическа полиция“ – СДВР откриха и иззеха над 50 000 електронни цигари без платен акциз при специализирана полицейска операция, проведена на 9 юли 2026 година в складова база в района на софийското село Яна. Акцията е реализирана непосредствено след получаване на своевременна оперативна информация за неправомерно съхранение на големи количества устройства за пушене, съобщават от пресцентъра на МВР.

Контрабанда в индустриални количества

В хода на процесуално-следствените действия, които продължават и в рамките на днешния ден, полицаите са открили повече от 80 кашона. Те са били препълнени с еднократни електронни устройства (тип „вейп“), за които не са внесени дължимите към държавния бюджет акцизи. На мястото все още се извършва детайлен опис на укритата нелегална стока от служителите на СДВР.

Познат на полицията в ареста

При проведената акция на място е задържан 42-годишен мъж. От пресцентъра на правоохранителното ведомство уточняват, че лицето е добре известно на органите на МВР с предишни свои прояви.

По случая вече е образувано досъдебно производство. Работата на разследващите органи продължава под надзора на прокуратурата с цел пълното изясняване на всички факти и обстоятелства около депонирането на контрабандната стока, както и за установяване на други съпричастни лица към престъпната схема.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Лекар отива при свети Петър и му казва:

- Моля ти се, свети Петре, пусни ме в Рая!

- Какъв си бил на Земята?

- Лекар.

- Ооо, ти си бил наш човек - доставчик. Влизай!

Нови коментари