Изродиха здраво бебе от майка в мозъчна смърт
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Медици определят случилото се като „чудо”.
Лекари от чешкия град Бърно направиха секцио на бременна жена в мозъчна смърт и изродиха здраво бебе, съобщава БТА. Майката била в това състояние от три месеца, след като получила инсулт в 16-ата седмица на бременността.
Говорител на болницата, в която е направено Цезаровото сечение, нарече раждането "чудо без еквивалент в света".
Бебето се е родило в средата на август с тегло 2,1 кг и в понеделник е изписано от болницата. След операцията животоподдържащите системи на 27-годишната майка били изключени.
През януари 2016 г. лекари от същия град изродиха бебе на майка, изпаднала в кома след автомобилна катастрофа. По-късно жената дошла в съзнание.























Вдигат пенсиите с близо 8 процента
Истанбул стана база на руския сенчест флот
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Семейство с болно дете обвинява Ивомир Димчев в психически...